| ExistaMosCraciun a întrebat:

In ce priveste studentii care au terminat Facultatea, e intr-adevar un cerc vicios: li se cere experienta, dar majoritatea angajatorilor, nu vor sa le ofere o sansa. Ok, oare de ce nu se ia in calcul posibilitatea voluntariatului, pentru castigul de experienta?

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ideea ta este foarte bună, bravo dar condiția voluntariatului să vină din timpul studenției din partea firmelor care doresc să angajeze.
Întrebarea ta primește nota maximă din partea mea. Nici eu nu am reușit să ajung pe funcția care ar trebui să o am în urma facultății absolvite, încă mai aștept să se deschidă portița dar la ce vremuri trăim cred că mai am de așteptat.
Mergem înainte.
Pa, pa.