| PhDAr a întrebat:

In lege se spune ca poti merge la reprogramarea traseului auto dupa 15 sau 16 zile dupa ce ai sustinut proba si ai picat. Dar daca scoala auto, la care sunt, este programata abia dupa o luna, de exemplu, am picat la traseu in dembrie, iar scoala are in mod normal reprogramarile in februarie. Pot sa merg dupa cele 15 sau 16 zile sau va trebui sa astept pana in februarie?

Răspuns Câştigător
| MariaIoana15 a răspuns:

La oraș te poți programa după ce faci cele 6 ore(3 sedinte) după ce pici traseul. Așa am făcut și eu. Și după am mers din nou cu dosarul și cu foaia data de la școala de șoferi ca am făcut acele 6 ore și m-a reprogramat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Reprogramarea nu cred ca o sa se faca mai repede la o luna si chiar mai mult, am citit pe TPU ca s-au facut si la 3 luni.
N-are importanta cand sunt reprogramati altii de la scoala ta, important este cand o sa fi tu reprogramat, asa ca dupa 16 zile de cand ai fost respins du-te si te programeaza. Vezi sa faci pana la data respectiva cele 6 ore obligatorii de conducere.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai inteles!
Mergi peste 15 zile la ghiseu, sa-ti faci o alta programare la examen. Examenul putand sa aiba loc in februarie sau martie, cand au ei loc liber pentru tine.