| Shery a întrebat:

In opinia mea, globalizarea este un instrument de control al maselor, la fel ca vechiul regim comunist, cu singura exceptie ca acesta este "democratic" (cel putin pe fata). Sigur, avem anumite libertati, ni se cere parerea(chiar daca nu se tine cont de ea), dar adevaratele jocuri se fac tot de catre "cei mari", din umbra. Ca sa nu mai luam in calcul faptul ca ne pierdem identitatea.
Voi ce parere aveti despre globalizare?

Răspuns Câştigător
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Dintotdeauna, lumea a fost condusa din umbra. Globalizarea, cred ca are mai multe beneficii pentru noi, decat pentru tarile dezvoltate. Deocamdata.

3 răspunsuri:
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Alternativa ar fi fost cu mult mai sumbra. Cum ne-ar fi stat in Comunitatea Statelor Independente?

| Shery explică:

Sunt de acord, dintotdeauna a fost asa, dar de data asta noi am fost cei care am ales sa ne lasam condusi... pacat ca beneficiile alea sunt umbrite de dezavantajele care sunt mai multe si mai mari.

| Shery explică:

Oricum mai bine decat in Comunitatea Spiritului de Turma laughing