| teutzykapiki a întrebat:

Cum sa tratez in paralel problema proprietatii in regim democratic si in regim comunist?

1 răspuns:
| droid96 a răspuns:

Banuiesc ca dai teza la istorie.
Pai, mentionez trasaturile in paralel( gen: Spre deosebire de regimul democratic, regimul comunist e un regim totalitar care promoveaza... si tot asa. Mentinezi in acelasi paragraf sau imediat alaturate care state au fost comuniste/ democrate, prinipale caracteristici, de ce dupa 2RM Europa a fost impartita in democrata si totalitara si orice altceva ai mai facut)
Poti vorbi despre ele atat ca regimuri in perioada interbelica, cat si in cea postbelica (Razboiul rece, decaderea comunismului, etc)