| Sara2 a întrebat:

În septembrie trebuie sa vin din Spania în Romania, aveți idee dacă trebuie să stau în carantină? Sau dacă mă mai pot întoarce în Spania?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine crezi ca stie ce va fi in septembrie?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, acum au zis la televizor ca românii care vin din Spania stau 14 zile in carantină.

| Sara2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Își bat joc de noi sad

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Sara2):

Tu nu stiai ca peste tot in lume este activ virusul? Cu ce i si bat joc de voi? Tu si voi care ave ti in plan excursii, renuntati deoarece acum mai mult ca niciodată nu este sigur, oamenii se infectează si mor zilnic de Covid 19. Toti trebuie sa fim responsabili si sa reducem la minim orice calatorie care nu este importantă, tu de ce ai mers in Spania? In vacanță?

| JicaContra a răspuns:

Dai telefon la ministerul de externe roman pentru venit in RO
si la cel spaniol pentru intors din RO
si faci asta ATUNCI, acum putem doar ghici, si nu suntem ghicitoare
eu in septembrie as avea de mers in Austria, dar nu stiu sigur nimic