| Infraverde a întrebat:

Integrarea minorităţilor în societate este, în principal, o obligaţie morală, sau legislativă?

3 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Societatea moderna ce eu mi-o imaginez reprezinta o singura etnie, si numai una, in orice tara, nu imi place diversitatea etnica.Nu suntem obligati sa ii integram, ar trebui obligat fiecare stat sa le taie din ifose, ca in ritmul asta, o sa se trezeasca scandinavii pe versete din Coran de la moschea din proximitate, iar noi nu vom mai avea loc de cocioabele ciocolatiilor numiti eufemistic cetateni romani.Mai bine sa promovam o lume unde fiecare etnie are tara sa, fara influente straine si/sau nocive!

| ThePoet a răspuns:

Legislativa, sau, in Romania, o cale prin care sa obtii sustinere in parlament. laughing La noi s-a exagerat in oricum cu minoritatile. Multi au mers prea departe. E timpul sa le dea cineva peste nas si sa ii aduca la stadiul de la care au pornit. Au devenit posesori de pretentii mult prea fanteziste secuii.

| Hash001 a răspuns:

Legislativa, pentru mine