| intelectualul a întrebat:

Credeti ca ar trebui sa se faca eforturi pentru integrarea oamenilor cu dizabilitati in societate?

3 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Cred ca e o discutie mai ampla aici...eu am ajuns la concluzia ca daca ei insisi se vad ca niste oameni normali si ceilalti ii vor vedea la fel. Anul trecut, de Revelion, langa masa noastra a stat un cuplu, ambii parteneri in scaune cu rotile, imbracati extrem de elegant, radeau si dansau impreuna si nimeni nu se uita la ei ca la ciudati. Erau cu atat mai mult de admirat, se bucurau ca toata lumea.

| gigel68 a răspuns:

Cine wa? eu? ce treaba am eu cu voi? daca voi nu va integrati, vreti sa va integrez eu cu forta?
pe mine nu ma integreaza nimeni in societate.

| alex9109 a răspuns:

Nu e natural. Oamenii cu dizabilitati ar trebui sa formeze ei insisi o societate, o comunitate subordonata societatii compuse din oameni fara dizabilitati care eventual pot sa sustina financiar fenomenul.