| boborock2011 a întrebat:

Intrebare... ce criterii trebuie sa indeplinesc ca mama sa imi lase un apartament, in caz de divort, si fiind in custodia tatalui? presupun ca trebuie sa ai 18 ani, mentionez ca deocamdata am 16

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa-ti dea apartamentul si acum, prin donatie. Alaturi de tine va semna un curator, numit in mod special pentru acceptarea donatiei si semnarea contractului de donatie la notarul public, prin decizie a primariei din localitatea ta de domiciliu. Numai bine!

| herbalist a răspuns:

Si acum poate fi trecut pe numele tau dar poti intra in posesia lui doar dupa ce faci 18 ani.succes