| geronimo14 a întrebat:

Intrebarile despre situatia personala, care se pun la inceputul primei audieri, se pun inainte ca persoanei sa ii fie adusa la cunostinta calitatea in care va fi audiata?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se pun inainte, pentru a stabili identitatea. De altfel se solicita si actul de identitate.

| geronimo14 explică (pentru Ioandelasal):

Care este intinderea acestor intrebari? Intreaba doar de nume si de varsta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru geronimo14):

In primul rand se stabileste identitatea (nume si prenume, domiciliu, CNP, seria si numarul actului de identitate, profesia si locul de munca) si apoi i se aduce la cunostinta invinuirea. Dupa aceea se pun intrebari in legatura cu invinuirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce-ai facut de esti asa speriat de bombe?
big grin ai batut pe cineva ai furat sau ce?