| maddy_2230 a întrebat:

La ce suma se ridica amenda pentru vatamare corporala?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce vatamare corporala este vorba. Codul Penal are 3 infractiuni de vatamare corporala, respectiv art. 181 - vatamare corporala, la care pedeapsa este inchisoarea de la 6 luni la 5 ani, art. 182 - vatamare corporala grava, inchisoare de la 2 ani la 7 ani si art. 184 - vatamare corporala din culpa, cu pedeapsa inchisorii de la 1 luna la 3 luni ori amenda de la 300 lei la 15. 000 lei. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact la atit incit aluia care a vatamat sa nu-i mai trebuiasca.

| kronos_5629 a răspuns:

1000 ron pentru vatamare corporala