| anonim_4396 a întrebat:

Implinesc 18 ani peste 2saptamani. Astazi am batut pe unul la scoala si i-am scos 1 dinte, chestia e ca m-a vazut la camera. Care ese cel mai rau lucru care mi s-ar putea intampla in acest caz? (e vatamare corporala,amenda, cazier)

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate iti ceri scuze si ajungeti la o intelegere inainte sa ajungeti pe la politie, sigur te vei alege si cu nota scazuta la purtare

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Daca nu a fost in legitima aparare se poate aplica exmatricularea, ceea ce nu este bine. Nu este bine sa te bati decat daca stii pentru ce te bati si nu pentru bani sau altele. Acuma ca ai fost vazut la camera iarasi nu este bine. Deci sa iti ceri scuze. Acuma cu partea de vatamare corporala si restul vor decide parintii celuilalt impreuna cu el, dar incearca sa vorbesti tu ca sa stii dinainte punctul lor de vedere.