| anonim_4396 a întrebat:

La ce virsta se poate iesi la pensie, anticipat, dupa 22 de ani si 8 luni de munca in grupa speciala de munca, adica pe platformele de foraj marin?

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Ca sa poti afla ceea ce te intereseaza ai nevoie de mai multe date pe care le stii doar tu.
intra pe http://lapensie.com/virsta.php si poti sa-ti calculezi singura ceea ce te interseaza mai mult pe http://lapensie.com/virsta.php gasesti si modul de calcul al pensiei si pensie anticipata si tot ceea ce te poate interesa despre acest subiect... spor la treaba si pensie cat mai lunga si placuta

| Beatrice_6624 a răspuns:

VREAU SI EU SA STIU DAK SE POATE TRIMITE MI SI MIE LA ID MEU anulakatt@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt asta este important de stiut daca este vb depsre un barbat sau o femeie, si in ce an si luna s-a nascut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mai am nevoie sa stiu daca aceasta este toata vechimea, sau mai este si din alte parti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Femeie, nascuta in 26. 01. 1952, intrata in activitate in 1974, am intrerupt activitatea in 1979 pentru cresterea a 2 copii pana in 1983, activitate continuata ca profesor univ pana in prezent, cand pot iesi la pensie tinand cont ca am 30 ani de cotizatie si am implinit in 26. 01. 2010 58 ani? Considerati ca este mai avantajoasa legea 19/2000 sau cea din 2011? in ce conditii as putea iesi la pensie la 01. oct 2010 cand fac varsta de 58 ani si 10 luni? va multumesc