| Danny28 a întrebat:

La cum este in prezent situatia in Moldova, credeti ca va fi atacata de Rusia?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu militar, dar se va face orice pentru un guvern prorus.

| sierra1 a răspuns:

Cui îi pasă? Vrei tu să ne unim cu ei?

Dar ei, crezi că vor?!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Azi nimic nu este sigur. Deocamdată nu, căci Rusia areun război care trebuie să se termine, Al doilea ar fi prea mult și pentru ea.

| Drimmero a răspuns:

Incearca sa puna guvern marioneta exact cum au vrut sa faca si in Ucraina doar ca au luat mare m00ie, mi-e scarba de natia asta a orcilor, toata istoria lor au fost niste kurve cu 100 de fete, Ucraina oricum are deja trupe la granita cu Transnistria, la semnal au intrat peste ei si le rupe capul ca sa previna in primul rand un atac asupra Ucrainei din partea transnistriana dar sa o apere in acelasi timp si pe micuta Moldova. Rusii ar vrea razboi cu toata lumea dar din pacate pentru ei nu se poate, sunt prea slabi militar si economic, sunt cocosati de sanctiuni iar armata lor e o gluma, nu stiu cum au putut astia sa fie numiti a 2-a cea mai puternica armata a lumii cand sunt tari cu armata peste ei la ani lumina, probabil datorita armelor nucleare. Ei abia fac ceva in Ucraina, sa duca inca un razboi pe alt front intr-o alta tara e scenariu SF, se va baga Occidentul si pentru Moldova, sper ca rusia sa piarda si mai mult decat atat sa fie umilita in cel mai nasol mod, sa plece cu coada intre picioare si 30 de ani sa nu mai auzim nimic de ei, sa fie izolati de toata lumea, n-are nimeni nevoie de ei.

| Holiday a răspuns:

Militar, nu au pe unde. Dar Rusia urmareste schimbarea guvernului pro european din Rep. Moldova cu unul aservit jegurilor de la Kremlin.

Răspuns utilizator avertizat
| timidu89 a răspuns:

Posibil orice

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Probabil ca da, altfel stateau in banca lor si nu mai strigau sa ne unim

| SkyEL a răspuns:

Daca incepe al treilea razboi mondial oricum nu mai conteaza toti o sa fim atacati. Conditia sa inceapa al treilea razboi mondial e sa folosesca Putin bomba nucleara. In timpul razboiului cel mai probabil cu totii o sa invatam sa apreciem pacea.