| alondrakiss a întrebat:

La multi ani oameni buni! Daca nu mi se plătesc concediile pe lunile noiembrie și decembrie.Automat nu trebuie să mă gândesc la alte acte de depus pentru indemnizația de creștere copil.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Concediul si indemnizatia pentru cresterea copilului se obtin o singura data, se acorda in continuarea concediului de maternitate si nu trebuie sa fie cerute in fiecare luna sau sa depui alte actepana la terminare, respectiv 2 ani de la nastere sau chiar 3 ani, daca are probleme copilul.

| darrio2007 a răspuns:

Actele se depun o singura data. Daca la asta te referi.
La urmatorul copil depui alte acte.

| mi25 a răspuns:

Crezi ca noi ghicim ce vrei sa spui sau sa ne intrebi? Explica situatia pe care o ai.

| alondrakiss explică (pentru mi25):

De la locul de munca sa mai obțin acte de depus pentru indemnizația de creștere copil...

| mi25 a răspuns (pentru alondrakiss):

Nu ai inteles ce am spus.
De ce spui ca daca nu ti se plateste pe cele 2 luni?
Si nu mai intreba aici despre asemenea lucruri. Margi tu sau altcineva, la Casa de asigurari sociale si intreaba ce trebuie sa mai faci?