| Demeister a întrebat:

La noi în România, de ce unii oameni primesc salarii de 20.000/30.000 de lei lunar de la stat?

Răspuns Câştigător
| xXMamaTa69Xx a răspuns:

Nimeni nu primeste salarii de 20.000-30.000 in Romania de la stat, poate te referi la indemnizatia de parlamentar care e destul de mare, dar care se imparte la: Secretara, Consilieri, eventuale costuri de la camera, etc etc, iar destul de putin din acea suma revine lui, si anume, 5.000 de lei, ceea ce nu e un salariu chiar atat de mare.
Sper ca te-am ajutat!

| suntserios a răspuns (pentru xXMamaTa69Xx):

Patriarhul are 20.000 lei si este o persoana total inutila.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca au pozitii foarte inalte in compania respectiva, fiind directori generali.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca au stiut sa fie smecheri

| Demeister explică (pentru suntserios):

Vrei să zici că majoritatea primesc salariile fără merit?

| suntserios a răspuns (pentru Demeister):

Daca le ar lua pe merit... administratia din Romania si Romania in sine ar arata atlfel.

| alexandrualind a răspuns:

Sunt cei care ne conduc tara.Ce bine de ei!

| MasterGamer1995 a răspuns:

Da, dar pentru oamenii importanti cum ar fi Patriarhul Daniel.

| Demeister explică (pentru MasterGamer1995):

Şi pentru cine altcineva în afară de patriarhul Daniel?

| untu a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Patriarhul Daniel Ciubotea are un salariul de 8000 de lei si il da la bisericile si manastirile sarace pentru oameni sarmani care lucreaza acolo!

| suntserios a răspuns (pentru untu):

Ce mic si naiv esti... prezambaretul ia 20.000 lei salariu la fel ca alti 50-100 de popi "importanti" din Romania. Si cu banii care ii doneaza tot ramane cu mai mult in buzunar decat 99% dintre romanii care muncesc cinstit

| MasterGamer1995 a răspuns (pentru Demeister):

Oamenii care ne conduc tara. Klaus Johannes Victor Ponta(nu chiar) etc

| BeautifulSunflower a răspuns:

Unii au noroc, altii n-au, daca stii sa tragi niste sfori, si sa faci niste chichite o sa ai salariu atata. Pe scurt, de,, smecheri"