| LanguageMaster a întrebat:

La noi în România există laboratoare de chimie şi biologie acreditate de lege în care se fac cercetări pe tema drogurilor?

2 răspunsuri:
| Axelrunda a răspuns:

Salut, am cercetat un pic si nu am gasit laboratoare ale,, statului'' care creaza droguri, le creaza ca sa vada daca pot fii folosite ca drog si sa fie declarate ilegale. Deci da, exista un labor de cercetare si creare a droguriilor.

| StefanRaul1993 a răspuns:

Exista foarte putine, testuri de droguri se fac la Cluj din cate stiu, la facultatea de chimie si inginerie chimica, au RMN-uri si HPS-uri moderne.