| Fatadinlabirint a întrebat:

La pompieri poți intra dacă ești miop? Am dioptrii de -4, am 13 ani. Ele pot creste in timp ce-i drept, dar cu ochelari miopii vad exact cum vedeți voi. Îmi plac meseriile precum paznic, pompier și mi-ar placea sa fac una, chiar daca sunt fata. Credeți că pot intra? La proba sportivă necesita mult mult sport? Miopii nu au voie să facă de exemplu sport de performanta, sau să ridice forțat greutăți. Voi ce spuneți?

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Si cum ai sa intri in foc cu ochelarii aia cu dioptrii mari? Nici nu vei fi admisa.
Proba sportiva este dura si eliminatorie.
Fa-te paznic daca iti place. Nici nu faci efort.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti intra, sunt acceptate dioptrii pana la maximum 3.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este indicat. Mai sunt câteva sute de meserii.

| Fatadinlabirint explică:

Mersi tuturor... O sa incerc sa mă orientez pe altceva. Oricum am văzut că trebuie să dau proba la matematică și nu mă prea descurc.