rroxi44
| rroxi44 a întrebat:

Liberul arbitru / Credeti ca exista sau drumul ne e predestinat indiferent de alegerea noastra?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liberul arbitru este cel mai frumos cadou facut noua de Dumnezeu. El a creat Edenul pentru om si a dorit sa traim fericiti si lipsiti de griji. Omul a cazut in pacat cu vointa si constiinta deplina si, a pierdut Edenul. ACUM, CE E LIBERUL ARBITRU... ESTE POSIBILITATEA NOASTRA DE A NE ALEGE DRUMUL VIETII. Dumnezeu ne-a dat alternativa buna dar nu ne putea obliga sa acceptam pentru ca nu ar fi fost corect. ar fi fost un dictator chiar daca in bine. el a vrut ca noi sa-l alegem pe El si drumul bun dat de El, constient nu impus. sa realizam singuri ca El ne vrea binele si ne-a creat pentru iubire, fericire si o viata buna. dar, am preferat prin Adam si Eva sa exploram si drumul raului si, de atunci nu ne putem opri. sint atitea de spus despre liberul arbitru si despre drumul nostru prin viata dar este greu in scris. daca vrei, ai e-mailul meu cred, si poti sa ma contactezi. am sa-ti spun lucruri interesante care te vor ajuta. daca ai intrebat despre asta cred ca esti pe un drum bun. sint crestina, poti sa ma contactezi linistita happy

| cornelmarius a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa ai liber arbitru aici? cine a ales pentru cine sa te nasti in pacat? dar sa mai vorbim de liber arbitru!?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista liberul arbitru, de asemenea exista Dumnezeu si in mod sigur El decide finalul!