| Whitesnake99 a întrebat:

Locuiesc in Bucuresti sector 3. Unde platesc o amenda de parcare primita in alt judet?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste aici: https://bit.ly/3qCuz2g

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La mega image au aparate la care poti platii amenzi, facturi Enel sau Rds, scanezi codul de bare al facturii sau introduci CNP ul tau si i ti apare suma de plata bagi banii primesti chitanță si rest daca nu ai sumă fixă la tine, si gata asta i tot.Baftă.

| Yuoia a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ai platit tu la statiile de plata si ai primit rest? Ciudat. Ca scrie maaaaare: "Acest aparat nu da rest".

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Yuoia):

Am platit si da, mi-a dat rest, depinde de aparate nu toate dau rest, dar cele mai noi da, dau si rest.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Salut! La administratia financiara, C.E.C. sau statii de plata.

| Yuoia a răspuns:

Platesti oriunde, dar atentie! in contul indicat.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Pe net.

| Claudia10girl a răspuns:

Poti sa o platesti online daca iti faci cont pe ghiseul online

| Whitesnake99 explică (pentru Claudia10girl):

Dar am vazut ca e taxa de procesare 35 de lei, mi se pare aberant sad