| anonim_4396 a întrebat:

Mama a fost operata anul trecut din cauza unor probleme destul de grave. Tot anul trecut dupa cateva luni, a mers la comisie pentru a fi pensionata pe caz de boala. Dupa un timp a primit decizia de pensionare pe care a depus-o la Casa Judeteana de Pensii. Decizia a fost respinsa. Din moment ce nu a primit pensie (a fost respinsa decizia) poate lucra 8 ore?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poate lucra, deoarece nu este pensionara. Numai bine!

| cMmHaarpCord a răspuns:

Daca a primit decizia de pensionare cu siguranta va primi pensie.Dar poate dura si 7-8 luni pana i se vireaza pensia, care va fi retroactiv din mom. deciziei de penssionare si a validarii dosarului de pensii