Întrebare recomandată | RAY a întrebat:

Mergeti la vot?

47 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu merg, nu-mi place nici un candidat din colegiile mele.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cine nu voteaza...nu conteaza!
Lasa pe altii sa ii decida viitorul!
Pacat ca se iroseste un astfel de drept!

| mgtow a răspuns:

Uite vezi toti cu NU in fata, dupa aia se plang ca o duc rau in tara lor, pot spune ca sant niste... dar nu are rost sa mai continui. E si pesimismul asta care le-a stricat mintea multor romani din pacate. Acum sa fim siguri ca mai sant mincinosi care zic una si fac alta pentru ca omul e curva cu 2 fete.

| IMC90 a răspuns:

Nu merg

| DakotaRoyse a răspuns:

Mai la anul...

| onasis1961 a răspuns:

Nu! Nu! Nu!

| ProjectJackpot a răspuns:

Cei care au raspuns ca ''n-are rost", "politicianul roman este hot oricum" s.a.m.d., ar trebui sa-si justifice existenta in tara asta (macar).

| MihaelaDart a răspuns:

Eu nu am fost!

| MihaelaDart a răspuns:

Nu am mers

| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Cu toate ca avem acest drept, de vot, nu prea mergem la vot. Este alegerea fiecăruia, sunt și unele criterii, primul fiind candidații. Nu poți vota dacă nu îți inspiră încredere niciunul dintre ei.

O zi frumoasă!

| dragos9234 a răspuns:

NU!

| LolaLollita a răspuns:

Am fost la prima ora. Macar din respect pentru cei ce au luptat ca noi, in zilele astea, sa ne putem exprima votul.

| KristalPop a răspuns:

Nu.

| DarkBlood32 a răspuns:

Nu. Am sub 18 ani.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se merită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Jocurile sunt deja facute, ce rost mai are sa merg sa votez?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU

| bloodyhell a răspuns:

Nu

| Flaviucu a răspuns:

Nu!

| c0ton a răspuns:

Nu!

| XBrunetteX a răspuns:

Am sub 18 ani, dar chiar daca as avea varsta necesara nu as merge. straight face

| spaghetty a răspuns:

Eu am 15 ani si chiar daca as avea 18 tot nu m-as duce
Dece?tongueai alegi pe x sau y tot acelasi rahat iese, tot la fel vor fi salariile si pensiile tot la fel va fi ca pana acum nu se va schimba nimic.

| IncorrectUsername a răspuns:

Sigur.Ca nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Angelsergiuboy a răspuns:

Nu

| AaNdYy a răspuns:

Nu

| Jijell a răspuns:

Eu merg. Daca ne-am duce macar 50% de fiecare data, alta ar fi situatia in tara, nu s-ar mai putea face atatea manevre.

| FollowTheLight a răspuns:

Sunt minora, si daca nu asi fi, vremea e oribila afara, si chiar de ar fi soare...nu. happy

| Serafir a răspuns:

Da merg laughing)

| Hikarie a răspuns:

Da desigur, unul din motivele pentru care am venit in tara au fost aceste alegeri.
Daca nu votezi nu contezi.
Ca cetatean al acestei tari stiu ca este dreptul meu sa merg la vot si este de datoria mea sa schimb ceva in tara asta. Daca acum nu imi pot face 10 minute libere sa merg la vot atunci nu am nici un drept sa ma plang in urmatorii 4 ani.

Nu inteleg de ce nu merge lumea la vot, in fond nu este nimic fenomenal, este un drept de care trebuie sa te folosesti ca cetatean. (si inca mai cred ca votul obligatoriu ar fi grozav)

Întrebări similare