| TheFragHunter a întrebat:

Buna, permisul mi-a fost suspendat pe 90 de zile si indata ma duc sa-l ridic pentru ca mi-am savarsit pedeapsa, politistul a dat o dovadă cu care mai pot circula 15 zile dar am pierdut-o si nu pot sa-mi ridic permisul inapoi fara ea. Ce pot sa fac daca nu o mai am? Imi mai da permisul inapoi? Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca au trecut 90 de zile de la data expirarii dovezii cu drept de circulatie atunci poti obtine restituirea permisului de conducere si fara dovada, vei motiva ca ai pierdut-o.