| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am dat copilul spre adotie in 2005 si vreau sa o caut e in bucuresti.Nu a fost o adoptie finalizata, dar i-am pierdut urma si vreau s-o gasesc poate mi-o pot recapata. Ajutati-ma cu un sfat va rog nu stiu ce sa fac.Am nascut in sectorul2, iar familia este de acolo.am mintit ca tatal adevarat este cel adoptiv iar fata era pe numele meu si al lui ma gandesc ca nu s-a schimbat nimic daca nu am fost prezenta la nici un proces care cred ca nu s-a efectuat. ajutati-ma

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti interesa la Directia de Asistenta Sociala si Protectia Copilului, aceasta este implicata in adoptii. Nu stiu daca o sa izbutesti ceva, de obicei dosarele de adoptii sunt confidentiale, dar poti incerca. Eventual poti sa-i rogi sa ia legatura cu familia de adoptie si sa-i intrebe daca vor sa te vada. Adoptia nu mai poate fi desfacuta de tine, n-ai nici o sansa. Trebuia sa te gandesti inainte de a face pasul. Numai bine!

| ileanapomorin a răspuns:

Salut si eu imi caut fetita care a fost adoptata in izrael fara stirea mea eu nu am semnat nici un dosar spre adoptiie.

| maria_1712 a răspuns:

Daca ai renuntat la copil atat de usor inseamna ca nu poti fi cu adevarat mama. Lasa copilul unde este si trezeste-te la realitate.Un copil nu este o jucarie azi o vreau si maine o arunc.Un copil cere multe stiu ce spun ca sunt mama a doi copii. Unde ai fost tu cand a avut colici sau a fost bolnava si nu a dormit toata noaptea? Mama este cine o creste