| Făgăraş a întrebat:

Multumesc pentru raspunsurile acordate! oare trupele noastre de interventie din politie si jandarmerie au pregatire sau sunt doar de parada, cum afirma altii!? sunt pregatite pentru orice?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt pregătite pentru orice intervenție indiferent de gradul său.
Fac antrenamente mereu.
Sunt de paradă pentru cei care nu cunosc cu ce se ocupă ei în rest sunt trupe de intervenție în forță!
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Sunt pregatite doar pentru abuzuri in mod normal...deci sunt doar de parada... inca si acolo calca gresit. Imi pare rau, dar am o parere foarte proasta despre ei. Bravo lor ca rezolva cazuri grele, dar mie imi sunt antipatici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei, nu chiar pentru orice.Par exemple nu s-a luat in calcul ca ar putea comite cineva infractiuni sub apa astfel incit sa aiba si pregatire de scafandru. Poate pe viitor, cine naibii stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint tot anonimul de mai sus dar vreau sa fiu destul de clar de data asta.Ptr a fi pregatit pentru "orice"inseamna sa gindesti singur nu altul pentru tine si tu sa nu asculti decit ordine. Sper ca esti lamurit(a)

| gabylovee13 a răspuns:

Eu nu creed ca sunt pregatiti chiar pentru orice?