| anonim_4396 a întrebat:

NATO ce inseamna de fapt? Ca iti chemi aliatii in ajutor in caz de pericol?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

NATO este o alianta politico-militara si tarile din aceasta organizatie trebuie sa spriine o tara care este atacata, fara ca aceasta sa fi provocat atacul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Este o alianta, impotriva Rusiei teoretic, care protejeaza tarile membre prin conceptul... esti atacat te aparam

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica in caz ca ne ataca o tara, gen Rusia celelalte tari din NATO trebuie sa ne ajute

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru anonim_4396):

Teoretic fiindca practic am dubii

| onyvirus a răspuns:

Corcoi frica

| Vodkainmyass a răspuns:

Salpa