| OnePiece a întrebat:

Sa ne imaginam ca pamantul ar fi plat. De ce ne-ar minti NASA si aliatii lor ca de fapt e rotund? Ce avantaje ar obtine?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pana si biserica care se ocuopa cu studiu a multor chestii stie ca e rotund.doar bisericile astea incuiate spun astfel de balarii.Si ce legatura are NASA cu faptul ca pamantul este sau nu rotund? Sa intelegem ca NASA sunt cei care au venit cu pamantu rotund? Intreb ca vad ai bagat nasa si aliatii ei laughing Pamantu rotund e din antichitate, pana si aia stiau ca e rotund.

| AwGenetix a răspuns:

Zero avantaje.
tu consideri intrebarea ta ca are vreun sens? ai vreo banuiala ca pamantu e plat?