| AlexandruEdi a întrebat:

Neața, am și eu o întrebare. Dimineața m-au oprit controlorii fara călătorie, dar i-am spus ca nu am buletin ca nu am călătorie și i-am oferit doar cnp, după care a coborât ca a ajuns în stație și i-a făcut semn colegului sa coboare. Întrebarea e, ma pot trezi cu amenda acasă, în cazul în care nu s-a făcut nici un proces verbal și i-am oferit doar cnp?
Mulțumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Țoglă a răspuns:

Dacă nu ți-au luat numele și prenumele, nu au cum să scrie procesul verbal doar cu cnp.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca vei fi amendat, daca voiau sa te amendeze iti cereau toate datele personale.

| darrio2007 a răspuns:

Ai putea vorbi mai frumos. Aici nu se accepta limbajul vulgar.

| mi25 a răspuns:

Prin absurd, daca iti face proces, il poti contesta, deoarece nu au de unde lua adresa, nr. de CI etc.