| AdrianaBacescu a întrebat:

Neata! Am vazut tot timp la tv si vorbesca intr-una despre Darius Valcov.Mereu dau cate tablouri avea in comana lui Valcov, ba e arestat.De ce nu vorbesca de Iohannis,Hellvig, Macovei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Marea majoritate a mass-media publica doar stiri asazis "senzationale", mai ales despre lucruri/evenimente/personaje negative, se considera ca acestea fac rating mai mare decat stirile pozitive.

| AdrianaBacescu explică (pentru Ioandelasal):

Asa zis nu asazis.
Cred cu subiectul asta cand aud la tv numai de Valcov.Inainte era intr-un val cu Udrea & co.

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cine te pune sa te uiti? Este kiss tv, trinitas, cartoon network.

| untu a răspuns:

Termina cu poilitica si politicienii ca nimeni nu o intereseaza asta si ba mai mult ca le enervati pe unii care nu au de a face cu politica!

| piratuu a răspuns:

Fiindcă televiziunle de stiri (Antena 3, Romania TV, B1 TV, Realitatea TV) nu mai au ce știri sa publice. Din moment ce ultima știre cu Iohannis a fost despre dineul de la Castelul Peleș (ziua de naștere a Principesei Moștenitoare Margareta), iar Macovei a intrat intr-un con de umbra

| piratuu a răspuns:

Completare: Macovei a rămas intr-un con de umbra, singurele informații din acest moment sunt despre arestarea si tablourile lui Valcov si despre Sova.