| Girly97 a întrebat:

Neata! De un an jumatate am un card de credit de la Ideea Bank pe care nu prea stiu sa il folosesc foarte bine. Platesc rata lunara minima in fiecare luna dar luna aceasta am observat ca nu am mai putut sa transfer banii de pe cardul de credit Ideea Bank in cardul meu BT cu ajutorul aplicatiei BT Pay. Nici pe Revolut nu am putut. Nu am incercat retrageri de numerar pentru ca am uitat PIN-ul, nefolosind decat rar cardul de credit fizic insa se pare ca la cumparaturi fizice si online functioneaza. Ce se intampla? Poate fi vorba de ceva ce nu stiu eu, o poprire de exemplu de care habar nu am?

3 răspunsuri:
| Alexandraa13 a răspuns:

Bună ziua. Dacă nu aveți internet banking la Ideea, să puteți verifica contul, puteți suna la ei la *4455 și vă vor îndruma dânșii de acolo.
Ce vă pot spune, este doar că de la 1.11. 2023 și-au schimbat anumite condiții să zic așa, iar "planul de rate" nu mai este disponibilă, însă nu afectează planurile de rate în derulare. Adică de la 1 noiembrie cumpărăturile cu cardul de credit Ideea nu vor mai mai fi împărțite în rate.
Cât despre transfer bancar de pe Ideea pe BT nu știu ce să vă zic, eu nu am putut efectua acest transfer, ci doar să transfer de pe orice card pe cardul Ideea Bank. Mulțumesc!

| Girly97 explică (pentru Alexandraa13):

Am primit un astfel de SMS informativ la jumatatea lunii octombrie dar nu pare sa aiba vreo legatura cu problema mea.

| Alexandraa13 a răspuns (pentru Girly97):

Cel mai bine sunați la ei și vedeți despre ce e vorba. Ei vă vor ajuta sigur cu un răspuns la problema dumneavoastră.
Mai nou, și-au schimbat și denumirea în "Salt Bank".