| nicolae64 a întrebat:

Nu am avut posibilitatea sa mai platesc o datorie de 5.000 ron catre o banca! acestia au trimis dosarul meu la mai multe firme de recuperare, una din ele este TOP FACTORING, ce se poate intampla, nu pot plati asa curand am probleme?!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te sfatuiesc sa incerci o intelegere cu ei, in sensul de a achita datoria in rate pe care le poti suporta. Daca nu vor si nu achiti datoria atunci te vor executa silit prin toate formele de executare permise de procedura civila - poprire, mobiliara si imobiliara si vei plati mai mult. Succes si numai bine!

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Gresala iti apartine.trebuia sa mergi la banca si sa ceri reesalonarea datoriei.Ioandelasal are dreptate.

| rolfenstein a răspuns:

Pai poate sa iti ia casa, depinde cu ce ai girat.ar fi pacat sa iti ia casa sau altceva de pret pentru 5000 lei.

| einstain a răspuns:

DA daca ai casa sau ori ce alceva de valuare pe numele tau da se poate antampla. Daca nu ai nic pe numele tau esti BOIER adic nu are ce sa-ti facalaughing)

| ccbigmaxxx a răspuns:

Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare. de la un prieten am primit o adresa de mail. am trimis un mail in care am povestit situatia in care ma aflu, am lasat un nr de tel si baietii m-au sunat. le-am achitat lor aprox 10% din cat datoram la banca si ei mi-au lichidat datoria.
nu stiu exact care e faza dar se pare ca astia iti analizaeaza cumva dosarul pe care il ai la banca si... in fine ideea e ca din ce mi-au explicat banca si companiile de recuperare nu fac chiar ce vor ei daca stii cum sa actionezi. adresa de mail e fara. datorii@yahoo.com