| DJohnny a întrebat:

Nu ati avut niciodata impresia ca ai o idee foarte buna, care ar putea schimba ceva in bine, dar nu esti ascultat de nimeni? Eu am o gramada de idei bune pentru guvernul roman dar nu am cui sa-i spun, nimeni nu asculta opiniile elevilor care mai gandesc cat de cat normal, nu sunt indoctrinati si indobitociti de TV ca oamenii mari si inca nu sunt influentati sa devina niste mici corporatisti pusi doar pe furat si luat spaga...

Răspuns Câştigător
| Goguletzu a răspuns:

Tinere eu te sustin...toti avem idei si ganduri bune, dar nu e asa usor. cand vrei sa aplici ceva trebuie sa ti cont de foarte multe lucruri adiacente... oricum mi-as dori ca cineva sa asculte ce are omul de rand de spus.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de ce nu le faci publice?
Te poti adresa Guvernului, Presedintelui, ministerelor de resort, parlamentarilor din circumscriptia ta, prefecturii, consiliului local, etc, dupa caz.

| DJohnny explică (pentru Ioandelasal):

Si cum poti face asta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru DJohnny):

Scrie-le direct prin scrisori, mesaje, publicarea pe forumuri, te poti adresa la ziare, etc.

| Radu284 a răspuns:

Pai zi-le aici.