| Fatamuntilor a întrebat:

Nu stiu sigur cui sa ma adresez; sau se poate face ceva?
Acum 2-3 ani blocul s-a varuit pe banii locarilor, fiecare platind in jur de 500 de lei.Acum peretii sunt murdari, stropiti din cauza gropilor din asfalt..Fiind drum principal trec multe masini.
Cui ma pot adresa pentru astuparea gropilor din asfalt? Primariei? Exista vreo lege care sa oblige organele abilitate sa faca acest lucru?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legea obliga organele locale sa ia masuri de reparare a strazilor dar doar daca au bani pentru asa ceva, trebuie sa fie prevazuti in bugetul anual aprobat de Consiliul local.
Puteti sa solicitati repararea dar, daca nu sunt prevazuti bani, nu o sa obtineti vreun rezultat.

| Fatamuntilor explică (pentru Ioandelasal):

Din moment ce se platesc impozite bani sunt! Unde mai pui ca fiind in zona zero sau in centru impozitul e mai mare.E adevarat ca se mai mai,, peticesc '' gropile.Dar nu tine mult.
Fiind si zona turistica destul de renumita ar in interesul primariei sa repare drumurile.

2 răspunsuri:
| ElaaElii a răspuns:

Te poti adresa primariei. Nu stiu sigur daca sunt obligati sa asfalteza, dar este de datoria lor sa o faca.