| xyz12309 a întrebat:

Buna ziua, cărei autorități locale ar trebui sa ma adresez pentru modificarea priorității a doua drumuri?(primăriei de sector?)

E vorba de un drum care are prioritate de mult timp, fiind construite acolo primele blocuri și case din cartier, câteva la număr, între timp s-a schimbat total zona și de pe drumul care are cedează circula mult mai multe mașini și construcții sunt simțitor mai multe acum. Drumul se afla în sector 4.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Primariei sectorului 4. Ei trebuie sa propuna politiei si apoi sa implementeze modificarea.

| romeo78 a răspuns:

Cu ceva timp în urmă, a fost un accident rutier groaznic petrecut în București în care un drum se termină brusc în T, iar rezidenții au fost plimbați de la Ana la Caiafa pentru un marcaj corect și celebrele "cocoașe" și doar acel accident rutier a mișcat autoritățile!
Deci succes în lupta lui Sisif cu sistemul românesc! Primărie, poliția locală rutieră, poliția națională rutieră, ARR, etc., etc.