| MarDan a întrebat:

O institutie a statului (primaria) este obligata prin lege (la o cerere a mea) sa imi elibereze un duplicat pentru o chitanta (am platit o taxa si nu gasesc chitanta; data: finalul anului 2010)?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are cum elibera un duplicat al chitantei, duplicate se elibereaza doar dupa acte oficiale pierdute, distruse sau furate, de exemplu dupa un certificat de nastere.
In schimb poate sa-ti dea o copie sau o adeverinta ca ti-ai platit respectiva taxa. Eventual poti cere un certificat de atestare fiscala, costa doar 7 lei.

1 răspuns:
| Dorelpeleme a răspuns:

Nu.