| Cristian9616 a întrebat:

O întrebare băieți salut. Dacă am vândut o masina dar nu a fost scris în talon trecerea aceea ce se poate întâmpla?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate intampla nimic daca s-a incheiat contract de vanzare-cumparare si i-ai predat actele masinii, vanzarea este perfect legala si cumparatorul poate inmatricula masina pe numele sau.

| Cristian9616 explică (pentru Ioandelasal):

E făcut tot legal în afara de ce am zis

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cristian9616):

Ti-am spus ca nu este nici o problema, vei dovedi vanzarea cu contractul de vanzare-cumparare. Si cu acesta poti solicita radierea de pe tine, la Serviciul de inmatriculari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic, aia e pentru protectia ta in caz ca cel care cumpara nu inscrie masina la timp

| Cristian9616 explică (pentru suntserios):

Și dacă nu o înscrie și îmi vine amenzi și astea? Pot dovedi ca nu mai era a mea da?

| suntserios a răspuns (pentru Cristian9616):

Vin, la rovigneta spre exemplu. Va trebui sa contesti amenda cu contractul de v-c. Complicații. Semnătura pe talon ajuta doar daca îl oprește careva in trafic