| anonim_4396 a întrebat:

Observ de ceva vreme, in fiecare noapte, uitandu-ma pe geam o persoana care iese din blocul in care locuiesc si intra relativ repede inapoi.(locuiesc la parter si se aude tot, fara sa vrei).Se aude mereu cand intra si iese din bloc si asta este de mult timp.Nu cred ca urmareste nimic, pentru ca locuieste in acelasi bloc si intra destul de repede inapoi in scara. Poate fi sanctionata cumva pentru zgomotul pe care il produce?

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred ca poate fi sanctionata. Pana la urma nu este interzis sa iasa si sa intre in bloc, mai ales daca locuieste acolo, la fel cum nu exista o limita impusa asupra timpului trecut dintre inchiderea si deschiderea usii.

Poate iese sa fumeze o tigara sau sa duca gunoiul.

| Ramo137 a răspuns:

E vampir, demon, nu mai iesii din plapuma laughing

Nu stiu ce sa zic, decat sa le spui parintilor si sa te sfatuiesti cu ei.

| nirocino a răspuns:

Nu stiu daca ar putea fi sanctionata acea persoana care iese din bloc noaptea si intra repede inapoi dar ai grija dimineata pe unde calci! Bafta!happy

| GL757W a răspuns:

Stai cu ochi pe geam ca babele si vezi cine e laughing