| DavidSorin a întrebat:

Ok, deci sunt clasa a 9 a si in cateva saptamani termin anul. Vreau sa ma transfer la un alt liceu pe acelasi profil, dar am dat de o situatie dubioasa. Mama va trebui sa plece in afara pentru ceva timp inainte sa termin eu anul scolar. Cum as putea sa fac transferul, dar in acelasi timp sa nu o incurc si pe mama?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si cum o incurci pe mama ta? Poate semna cererea de transfer inainte de a pleca ori s-o semneze tatal tau si nu trebuie sa mearga nimeni cu tine pentru a depune cererea.

| DavidSorin explică (pentru Ioandelasal):

Sunt cam singur la parinti si tata nu are cum sa o semneze, deci ramane sa o semneze inainte sa plece, dar care sunt pasii pentru asta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru DavidSorin):

Faci cererea de transfer, obtii aviz de la actualul liceu si apoi o depui la liceul de transfer.