| Geenie_in_a_bottle a întrebat:

Pana la urma, in Romania este permisa aplicarea de pedepse corporale in scoli? Unde pot vedea reglementarile pe aceasta tema?

4 răspunsuri:
| csintalan a răspuns:

...Nu,... dar singurul lucru ce imi pare rau din perioada CEAUSISTA este corectia ca disciplina practica,...

| Cryss a răspuns:

Http://simonadraghici.wordpress.com/

Nu, nu este permisa.
Uite, am gasit un link cu o campanie impotriva violentei copiilor atat acasa cat si la scoala :). Mai da si tu un search pe google ca gasesti multe chestii interesante;;).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună. â
Este interzis prin lege pedepsele corporale (maltratarea, aplicarea unor condiții iunumane și degradante, etc.).
Citește Constituția României privind dreptul la viață, formare profesionale, sancțiuni, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, dar ar fi frumos