| Alex80000 a întrebat:

Pana la urma keylogger-ul este legal sau ilegal? In foarte multe cazuri stiu persoane care de exemplu mi-au bagat mie keylogger si nu au patit nimic.Depinde pe cine infectezi sau ce?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este ilegal in toate cazurile. Nu depinde pe cine infectezi, depinde daca persoana infectata te reclama ori nu.

| Alex80000 explică (pentru Ioandelasal):

Pai de exemplu am vrut aseara sa mi bag pe celalalt calculator keylogger sa vad cum merge.Si pe mail in afara de pc-ul meu mai primeam si alte mail-uri cu screen-uri si keylogg-uri de la alte pc-uri.WTF se poate intampla ceva cu mine?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alex80000):

Nu sunt specialist in calculatoare si nu-mi dau seama cum ai primit de la alte calculatoare, pesemne ai descarcat keylogger trimis de altii si pot sa-ti cotrobaiasca prin calculatoarele tale.
Daca tu nu l-ai trimis pe calculatorul altuia, respectiv ti-ai infectat doar propriul calculator, atunci n-ai ce pati altceva.

| Alex80000 explică (pentru Ioandelasal):

Ma refer ca imi trimitea pe mail log-uri de la alte calculatoare fara sa am de a face cu ele

Răspuns utilizator avertizat
| Alex80000 explică (pentru ramon2473):

Ok mersi mult.M am speriat foarte mult ca imi trimitea alte loguri.Eram foarte speriat ca pot fi condamnat sau ceva.Multumesc mult.

| Ioandelasal a răspuns (pentru ramon2473):

Poate fi asa, doar ca utilizatorul a intrebat doar daca sunt ilegale, cele primite sau trimise altor persoane.

| doctorandus a răspuns:

A infecta un calculator care nu e al tau este pasibil de parnaie. Valabil si la nivel international.

Răspuns utilizator avertizat