| MarcoMC123 a întrebat:

Salut, de cand m-am mutat la scoala, din prima ora de T.I.C. am descoperit ca are un keylogger. Doua inca, unul este program si celalalt e o extensie pe browser. Foare putini stiu de el, si cred ca e ilegal. O sa vorbesc cu profesorul in legatura cu asta, dar pana atunci, stiti daca e legal?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Acele calculatoare sunt proprietatea scolii, la fel cum eu pot sa-mi pun orice vrea pe pc si pe urma sa te las sa intri si sa-ti faci de cap asa poate si scoala. Si probabil nici nu e pus de cei de la scoala ci tot de un elev care o sa fure cateva parole de Facebook si adevarul e ca cei care merg la scoala sa intre pe Facebook chiar merita asta.

| MarcoMC123 explică (pentru CuriousStuff):

Ca sa instalezi orice program ai nevoie de admin, pe care doar profesorul are acces

| CuriousStuff a răspuns (pentru MarcoMC123):

Si crezi ca doar profesorul stie parola? Iti garantez ca cel putin 10-20% din elevii care intra sau au intrat in sala aia au aflat cumva parola. Ori au incercat de mai multe ori, de obicei e ceva simplu de genul "administrator" ori au vazut-o la profesor sau chiar profesorul le-a zis-o.

| BroascaCuElice a răspuns (pentru CuriousStuff):

Pc-urile de la scoli au anumite programe ca profesorul sa poata vedea ceea ce elevii fac si sa poata controla pc-urile de la pc-ul lui (cand e nevoie)

| CuriousStuff a răspuns (pentru BroascaCuElice):

De keylogger in browser iti zis eu sigur ca nu au nevoie.