| LanguageMaster a întrebat:

Partidul Naţional Liberal are șanse să câștige alegerile parlamentare?

18 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Sper ca NU, ar fi un blestem.

| suntserios a răspuns (pentru Werrich):

Si cine ar fi bine sa castige?

| Werrich a răspuns (pentru suntserios):

Cred ca Usr-Plus

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nu! Nu il votează pensionarii si părinții copiilor care primesc alocație pe motiv ca nu au majorat pensiile cu 40℅ si nu au dublat alocațiile.

| suntserios a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Parintii mei ii vor vota desi sunt pensionari.
au inteles ca tara nu isi permite in momentul asta sa mareasca pensiile

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru suntserios):

De ce și-a permis tara sa plătească salariile din primăriile tarii când li s-a dat voie sa își facă salarii după bunul plac, fara nici o interdicție? Si primarii PNL-isti au beneficiat de aceasta lege chiar daca știau f bine ca tara nu își permite sa le plătească. Si mai mult, imediat după, a fost si o majorare de salarii de care au beneficiat, majorarea aplicandu-se la salariul nou, chiar daca si fara majorare era prea mare?

| suntserios a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Ce intrebare de copil de clasa a2a.
Crezi ca le pasa primarilor si celor din partid cu cat se imprumuta tara?

Plus pe atunci nu eram in pandemie nu se cheltuiaiu bani de la buget ca anul asta si nici economia nu luate un topor in cap

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru suntserios):

Nu-i adevărat! Tot pe împrumut străin s-au făcut majorările. Si pensiile speciale la fel, au fost votate de ONL-isti.

| suntserios a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Pai ce am zis eu ca nu?
Am zis ca doar nu le pasa cand le vin lor banii.

| Biciclistul5242 a răspuns (pentru suntserios):

"au inteles ca tara nu isi permite in momentul asta sa mareasca pensiile"
Bine ca pentru pensiile speciale sunt bani!
Si totusi guvernul maghiar Orban Lájos a promis telefoane si tablete copiilor pentru scoala online! Unde is acele tablete? Bine ca banii s-au dus dar tabletele n-au venit!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Biciclistul5242):

Ba tu sa votezi cu pnl ca e cel mai bun (a trecut tata de la psd la pnl acum si cand fac 18 ani ma inscriu si eu la pnl)

| Biciclistul5242 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu votez cu pnl dar numa daca imi dai o bere! Bun?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Biciclistul5242):

Iti dau si 10 fratioare

| Biciclistul5242 a răspuns (pentru anonim_4396):

Na,asa mai merge!

| Alverto a răspuns:

Hai sa fim serioși, aduce vreun partid politic vreun beneficiu țării, spuneti mi sincer, nu ar fi mai bine o monarhie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul va depinde, cred, de modul cum au gestionat aceștia virusul de când a apărut, dat fiind că la guvernare a fost un membru PNL; cum au gestionat aceștia virusul în starea de urgență; de ordonanțele date.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa speram ca da altfel e nasol

| Biciclistul5242 a răspuns:

Da pentru ca Romania are un popor foarte prost care atata stiu: PSD ne-am furat 30 de ani, pentru tot PSD e de vina!
Pe scurt toți au boala asta PSD si o sa voteze cu sora PSD-ului care este PNL!
PSD si PNL is la fel, s-a vazut si la moțiune de cenzură ca a fost aranjat totul!