| ecf a întrebat:

Pe ce planeta traim? Caut pe tot globul pamantesc un aparat care sa umedifice dar la nevoie sa si dezumedifice camera. Adica 2 in 1
Peste tot ma obliga sa iau 2 aparate ....mare lucru sa faci 2 in 1

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca piata nu cere niciun producator nu le fabrica!
Cumpara-ti un termohidrometru(costa sub 100lei)---iti va "recomanda" ce sa alegi: dezumificator de aer sau umidificator de aer.

| ecf explică (pentru alessia5158):

Primul pas l-am facut, dar referitor la intrebare, inca nu inteleg de ce nu exista asa ceva

| alessia5158 a răspuns (pentru ecf):

Nu sunt de profesie inginer, dar banuiesc ca cele doua fiind integrate intr-unul singur nu numai ca vor mari volumul si greutatea aparatului rezultat, dar si ca nu poate fi conceput sa functioneze inteligent.Si apoi, in cazul unui asemenea aparat pretul de vanzare ar putea fi cu mult mai mare decat al celor doua luate separat.

| aXy99 a răspuns:

Pamant (Terra).

| octav005 a răspuns:

Foarte posibil un aparat de aer conditionat