| Ea12345 a întrebat:

Pe cererea de acordare a alocatiei, sunt trecute, la modalitati de plata urmatoarele: "la domiciliu", "in cont personal", "in cont de card". E vreo diferenta intre cont personal si cont de card? Ce sa bifez, avand in vedere ca am deja card BRDSprint?

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Cont personal, adica mergi tu personal prezentand buletinul si primesti banii in mana!
Daca deja ai cont in banca bifezi cont de card si ai o optiune unde poti sa scrii cifrele care reprezinta contul tau!
O noapte placuta iti doresc!

| Ea12345 explică (pentru IloveME):

La cifre, unde scrie,, Nr cardului" presupun ca trebuie numarul de pe card, nu contul Iban, nu?

| IloveME a răspuns (pentru Ea12345):

Da numarul tau de cont, ii un numar lung, scris pe fata cardului!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este. Daca o pui in cont personal trebuie sa scoti banii de la ghiseul bancii, numai in timpul programului, cu cardul ii poti scoate oricand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contul personal nu are card atasat.
Avind deja un card, bifezi cont de card.

| angrydriver a răspuns:

Bifeaza " in cont card". cei care au depozite la banca( fara card) atunci ai cont personal. bafta

| Gangstaa a răspuns:

Daca ai card trece cont de card, daca treci la domiciliu inseamna prin posta