| LunarAurora a întrebat:

Pentru adolescenții de peste 18 ani: nu știți când primim alocația (pe card)? Am depus cererea acum două luni și nu am văzut niciun leu...

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Alocaţia de stat se suspendă pe perioada vacanţei de vară şi o primiţi doar după începerea anului şcolar!
Cel mai probabil, veţi primi Alocaţia începând cu cea aferentă lunii Octombrie - o primiţi în luna Noiembrie ( alocaţiile se dau cu o lună în urmă )!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ceu-funda/

Toate cele bune!

7 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tine.Cand ai facut cererea? Eu am facut-o in septembrie cu inca alti colegi si pana acum nu am primit nimic.Un coleg s-a dus sa intrebe la primarie sau unde s-o fi dus el si i-au spus cei de acolo ca daca a facut cererea in septembrie, in noiembrie intra banii

| hp8510p a răspuns (pentru hp8510p):

Asta a fost a doua cerere pentru ca am trecut a12a si a trebuit sa fac alta.La prima cerere nu mai stiu exact in cat timp am primit banii... vreo 2-3 luni

| LunarAurora explică (pentru hp8510p):

Si eu... In 20 septembrie am depus-o.

| LunarAurora explică (pentru hp8510p):

Bătaie de joc se numește. Bine că își primesc ei salariile.

| Cσcσ a răspuns:

Eu nu am 18 ani inca, dar am colegi de 18 ani care si-au primit alocatia si dupa 10 luni.

| LunarAurora explică (pentru Cσcσ):

Să facă bine să îi depună. laughing

| Cσcσ a răspuns (pentru LunarAurora):

Si-au primit toti banii, in final.