| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ca intrebarea trecuta a fost refuzata(caracter irelevant, o totala aberatie), o s-o pun din nou. Sa le arat adminilor ca stau bine cu nervii si nu reusesc deloc sa ma irite. Pot face o placere din a scrie intrebari.
Intrebarea:
Romania, o tara plina de: critici, directori, muzicieni, actori, fotbalisti, oameni de afaceri, politicieni, fotomodele, manechine, creatori de moda, vedete, licentiati, doctori in cine stie ce stiinte, filozofi, poeti, scriitori, oameni de stiinta... Am uitat ceva?
Da! Cine mai munceste in Romania?

11 răspunsuri:
| stelianr a răspuns:

Toti cei pe care iai enumerat si ceilalti!

| mihaa a răspuns:

Sotu meu, munceste ca orbul pe santier de constructii, electromecanic auto pentru, 400 euro si inca ceva, sunt si foarte multi care muncesc afara la ingrijit de babe, si ei au diplome de jurnalist, asistenti medicali, jurist, si foarte multi altiii, pentru ca al noi in tara, ai banii ai si functie, nu conteaza ca nu ai creer, conteaza relatiile, si eu am avut sefa care avea 8 clase si eu am liceul, asta ee roamnia,

| mihaa a răspuns:

Imi place f mult Cronica carcotasilor: cand vad ce misto se face in parlamentul romaniei, atunci cand dezbat o lege, mai rau ca la birtbig grin, sau de asa zisele vedete, spun niste porcarii ca te intrebi asa? oare au cautat mult pana ia gasit? unde este generatia de aur din fotbalu romanesc? eu daca as fii in locul lui becali de exemplu stii cum mi-as umilii, jucatorii? as merge pe sate si fiecare comuna, are o echipa de fotbal, as selecta de pe sate o echipa si as face un meci televizat, cu echipa de pe sate, contra steaua, sunt comvinsa ca, ar bate la din primele minute, si in felu acesta, se va vedea valoarea, echipei si poate asa se va naste o noua generatie de aur in fotbal, o zi placuta, pup miha

| dof21 a răspuns:

Buna,
Luand in considerare ca productia tarii este la pamant putini sunt cei care lucreaza in productie, practic cei care din tantar fac car, daca vrei sa ii spui asa. Foarte multi lucreaza in ziua de astazi in servicii. @marionel a dat 7-8 exemple de oameni care muncesc in acest domeniu. Putine fabrici in Romania practic mai produc cate ceva.

| FucktheSystem a răspuns:

Asta mia amintit de un banc :

Bula si colegii in clasa, ii intraba invatatoarea ce vor sa devian:
costel :doctor sa ajut cetatenii traii
ion:arhitec sa fac case pentru cetatenii tarii
viorica:ziarista ca sa ii informez pe cetatenii tarii
diana:dansatoare ca sa ii distrez pe cetatenii tarii
si ajunge la bula:bula tu ce vrei sa te faci?
bula:pai vreau sa ma fac cetatean!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti acesti oameni muncesc si au muncit sa ajunga departe. Inteleg ca te refereai la munca fizica, dar probabil muncitorii se afla in Romania in proportie de 50%, 40% fiind cei enumerati de tine, iar restul oameni care au luat-o pe cai gresite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei mai saraci dintre toti.Aia care umbla rupti si vai de capul lor.Asta este respectul pentru munca in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vad de ce sa-ti fi sters intrebarea daca a semanat cu asta. In tot cazul parerea mea despre tiriplicii ce misuna la butoanele saitului este extrem de proasta iar nivelul lor de intelegere, praf. Spun asta deoarece o multime de raspunsuri sau intrebari ilogice, aberant-cretinoide ramin postate si sterg ce nu trebuie.
Bun! Cine mai munceste? Probabil ca te referi la cei ce efectiv " dau cu sapa " cum se spune in popor, sau mai tehnic, cei ce aduc plusvaloare ( PLUSVALOÁRE s. f. Valoare nou creată de către muncitorii salariaţi în procesul de producţie peste echivalentul valorii forţei lor de muncă şi însuşită gratuit de către patroni.) Sincer, citiva poate mai sint dar prea putini pentru a sustine economia unei tari. Concluzia o tragi singur dupa ce te uiti in portofel... Ne ducem accelerat la vale. De data asta nu este gluma. Indiferent ce face guvernul marioneta, picam. Atita timp cit nu producem nimic, nimic avem!
Tara de "vedete "( poti inlocui cuvintul cu unul ce incepe cu -c-!) secretare si soferi. Naspa mai Mariusica. Traim vremuri cind fiecare este pe barba lui, notiunea de societate este zdrente, ajutor oha...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@mg -Intrebarea nu seamana, e identica, am dat copy-paste laughing Dar prima a fost refuzata. Filmele porno le-au stricat educatialaughing Pe langa tpu.ro cred ca mai administreaza si ceva site-uri COOL.
Inteligentii... Cred ca au batai in palme laughing

Am pus intrebarea pentru ca intr-o zi in Romania, am vrut sa ii dau unui cersetor 10 lei ca sa imi curete parbrizul(avea ceva gainat, doar eram in Romania) si am ramas uimit cand mi-a zis ala: Ce ba! Eu sunt sclavul tau? I-ati banii de aici, ca nu am nevoie. Castig mai multi fara munca. Mi-a tras si ceva injuraturi de Romania, ca sa nu le uit niciodata laughing
Imi venea sa imi trag palme... Am ramas fara reactie. Cine naibi mai munceste?
@marionel -Lumea ta e cam mica... Dar e bine ca ai asa vecini.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai' tu! : cu ce te ocupi? ce meserie ai? dar cei din grupul tau de apropiati?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@marionel -Cum spunea un alt utilizator: "Doar prostii mai muncesc" si am inchis subiectul.
Iti urez spor la munca...