| KeepCalmThinkDiffrent a întrebat:

Pentru schimbarea buletinului la majorat ce acte sunt necesare?
Unde mai exact trebuie sa ma duc?
Cat ma va costa?

Multumesc pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| sickoffallthings a răspuns:

Acte necesare pentru eliberare carte de identitate
după împlinirea vârstei de 18 ani:

1. Cererea pentru eliberare carte de identitate:
2. Certificatul de naştere(copie xerox şi original)
3. Documentul cu care solicitantul face dovada adresei de domiciliu (copie xerox şi original)
4. Chitanţa reprezentând contravaloarea cărţii de identitate (7 LEI) + taxa extrajudiciară de timbru ( 4 LEI)
5. Declaraţia unuia dintre părinţi ori a unei terţe persoane, din care să rezulte faptul că identitatea declarată în cererea de eliberare a actului de identitate, coroborată cu imaginea preluată ori cu fotografia ataşată cererii, aparţine solicitantului.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să mergi la Direcţia de Evidenţă a Populaţiei de care aparţii!

Vezi detalii la linkul :
http://infotipizate24ore.wordpress.com/......-necesare/

http://www.dlep-iasi.ro/......ni--1.html

Toate cele bune.