| DeeBv a întrebat:

Ce acte sunt necesare pentru schimbarea buletinului?
batting eyelashes

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt necesare certificatul de nastere (original si copie), dovada domiciliului (original si copie), certificatul de casatorie (daca esti casatorita - original si copie), chitanta de 7 lei, timbru fiscal de 2 lei si vechea CI.

| DeeBv explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc și ție Ioana.

| Ioandelasal a răspuns (pentru DeeBv):

Cu placere. Sunt Ioan, nu Ioana.

| DeeBv explică (pentru Ioandelasal):

Pff.
Scuze Ion I don't want to see

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună i ti expiră buletinul? Pentru schimbarea lui ai nevoie de : Contractul casei, timbrul fiscal de 6 lei si de cerere care o găsesti la politie in care scrii de ce vrei să schimbi buletinul, 1 a expirat, 2 ti ai schimbat domiciliul, si de la depunerea actelor in 3 săptămîni ai buletin nou, vezi că pe cel actual îl predai la politie.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Dar la contractul casei ai nevoie de original si copie, + timbre fiscale le cumperi de la postă, si achiti la postă si taxa de buletin nou de 7 lei.

| DeeBv explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da îmi expiră și mi-e tare lene să mai merg până la Primărie să văd ce trebuie să fac.
Mulțumesc de ajutor.

| AlexEduard232 a răspuns:

Adica cum schimbarea? rolling on the floor

| DeeBv explică (pentru AlexEduard232):

Nu văd ce e așa amuzat.
Imi expiră buletinul.
Doamne laughing