| Girly97 a întrebat:

Politistul examinator are voie sa imi ceara sa execut manevre ilegale in timpul examenului practic?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

II este interzis sa solicite sa faci o manevra ilegala sau sa dea o indicatie gresita din punct de vedere legal.

| darrio2007 a răspuns:

Te incearca sa vada daca este legal sa faci acele manevre sau nu. Capcane. Il poti contrazice daca esti bazata pe tine si legea nu permite sa faci acea manevra.

| 1234568807 a răspuns (pentru darrio2007):

In mod normal nu are voie sa puna capcane de genu, daca te pune sa faci o manevra pentru care te depuncteaza sau chiar te pica ii poti face reclamatie

| Robert2526 a răspuns:

Nu

| 120bulevard a răspuns:

Nu se mai face asa ceva in ziua de azi, te va pune sa executi manevre legale, din cate stiu prin vremea 2000' examinatorul putea sa te bage pe strazi cu interzis sa vada daca esti atent, putea sa te puna sa faci manevre ilegale, intoarcere din 3 miscari pe sens unic laughing.

| Oana0309 a răspuns:

Teoretic, nu are voie. Dar practic îți poate cere sa faci o manevra nelegala sa vada dacă ești atenta la semne și vrei sa o execuți.