| Gradinariu_Florentina_1973 a întrebat:

Pot conduce in ziua cand tb sa ridic permisul care imi fusese suspendat pe o luna?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De condus poti conduce doar ca nu legal. Daca esti oprita de politie si iti cere sa prezinti permisul, vei fi amendata pentru ca nu-l poti prezenta.

| Simpatic a răspuns:

Nu, doar dupa ce iei permisul fizic!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poti dupa ce il iei. Inainte nu. Adica poti, ca nu te tine nimeni, dar nu e legat.

PS: cum l-au suspendat? vorbeai la telefon la volan? (nu m-am putut abtine, scuze big grin )

| Dismally a răspuns:

Sigur ca poti, in cel mai rau caz te alegi cu 5 ani de puscarie big grin

| Bizon95 a răspuns:

Dupa ce ai luat permisul, sigur
inainte de asta... chiar te astepti un eventual politist care te opreste sa creada povesti nemuritoare?