| Allexxxxx0 a întrebat:

Buna ziua, dacă n-am plătit amenda pentru care mi-a fost luat permisul, pot sa-l ridic? A trecut timpul in care mi-a fost suspendat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca s-a implinit termenul de suspendare a dreptului de a conduce, permisul ti-a fost restituit si tu nu savarsesti iarasi o contraventie pentru care se suspenda dreptul de a conduce politia nu poate sa-ti retina iarasi permisul de conducere.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate.

| Allexxxxx0 explică (pentru Ioandelasal):

Și dacă cumva ma oprește poliția, îl poate lua înapoi?

| Allexxxxx0 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc frumos

| Ioandelasal a răspuns (pentru Allexxxxx0):

Daca s-a implinit termenul de suspendare a dreptului de a conduce, permisul ti-a fost restituit si tu nu savarsesti iarasi o contraventie pentru care se suspenda dreptul de a conduce politia nu poate sa-ti retina iarasi permisul de conducere.